Piecas bezjēdzīgas lietas, kuras es ikdienā vairs nedaru taupot savu laiku un enerģiju

Es vairs netērēju laiku vairākām lietām, un arī jums nevajadzētu. Daudzas mājsaimnieces kaut kādu iemeslu dēļ cītīgi turpina to darīt, nemanot, ka tie ir praktiski bezjēdzīgi

Jo vecāka es kļūstu, jo vairāk sāku novērtēt savu laiku. Tā trūkums kļūst īpaši jūtams līdz ar bērnu parādīšanos. Un daži mājas darbi aiziet otrajā plānā. Tagad manam bērnam jau ir astoņi gadi, protams, kaut kāda pastāvīga viņa uzraudzība nav nepieciešama. Tomēr man joprojām ir ieradums taupīt savu laiku. Tātad, kādi ir mājsaimniecības darbi un pienākumi, kurus es svītroju no sava personīgā saraksta.

Nenoderīgs darbs Nr. 1 – drēbju šķirošana

Pirmais punkts manā sarakstā ir veļas šķirošana pirms mazgāšanas. Es vairs nešķiroju veļu pēc krāsas. Kāds kaut ko sajauc un mazgā tikai rozā drēbes ar rozā un sarkano, zilo ar zilo. Es tā vairs nedaru. Cik reižu būs jāiedarbina veļas mazgājamā mašīna, ja jūs veļu šķirojat?

Jūs varat mazgāt visas drēbes kopā, bet neievietojiet pārāk augstu temperatūru, lai nekas nenolobītos. Trīsdesmit līdz četrdesmit grādi ir pieņemami. Vienīgais, ko es cenšos mazgāt ir baltas drēbes atsevišķi. Biežāk es to mērcēju ar skābekļa balinātāju verdošā ūdenī un pēc tam lieku veļas mašīnā. Bet balto varu mazgāt arī kopā ar melno uz ātru mazgāšanu, nekas slikts ar drēbēm pēc tam nenotiek ja piedevām ieliek krāsu salvetīti.

Zinu, ka daudzas mājsaimnieces veļu šķiro citādi. Viņas mazgā bikses un zeķes atsevišķi. Manuprāt, tam nav jēgas. Jūs varat atsevišķi mazgāt vīra kombinezonu, jo tas patiešām ir ļoti netīrs. Bet es neredzu jēgu atsevišķi mazgāt bikses un zeķes. Ja uztraucaties, ka paliks mikrobi, vienkārši ieslēdziet režīmu 60 grādu temperatūrā.

Nenoderīga lieta Nr. 2 – gludināšana

Jau daudzus gadus es praktiski negludinu lietas pēc mazgāšanas. Atceros, higiēnas apsvērumu dēļ visu izgludināju tikai bērnam, kad viņš piedzima. Tagad es vienkārši cenšos veļu pakārt glīti, lai būtu mazāk krokas. Dažreiz varu izmantot tvaicētāju, lai izgludinātu lietas, kas paredzētas iziešanai.

Esmu atteikusies gludināt pat gultas veļu. Es varu gulēt uz saburzītas gultasveļas, bet tas neietekmē mana miega kvalitāti. Vairāk par to, ar ko es aizvietoju gultasveļas gludināšanu, es jums pastāstīju šajā rakstā. Runā, ka var vispār atteikties no gludināšanas, ja jūsu mājsaimniecībā ir veļas žāvētājs.

Nenoderīgs uzdevums Nr. 3 – gultas klāšana

Tā kā mēs runājam par gultas veļu, es atzīšos: ļoti bieži es mazgāju savu gultas veļu, bet no rītiem nesaklāju gultu. Vispār esmu lasījusi, ka pēc gulētiešanas labāk to nedarīt uzreiz. Pretējā gadījumā jūs ātrāk izplatīsiet putekļu ērcītes savā gultā.

Ir jānogaida, kamēr gultas veļa izžūst. Galu galā, miega laikā mēs svīstam. Tāpēc labāk ir gultas veļu paklāt pāris stundas pēc tam, kad esat gulējis. Tātad mans slinkums ir attaisnojams!

Gardu kokteiļu receptes jūsu ballītei + viena slepena sastāvdaļa

Nevajadzīga lieta Nr. 4 – ēdiena pārlikšana

Pārcelsimies no guļamistabas uz virtuvi. Arī šeit ir daudz bezjēdzīgu lietu. Piemēram, daudzi cilvēki pārnes pagatavoto ēdienu no katliem un pannām plastmasas traukos. Es to daru ļoti reti, ja ledusskapis jau ir diezgan pilns.

Man nav nekādu problēmu novietot zupas katlu tieši uz plaukta vai pannu ar ceptiem kartupeļiem. Kāpēc tīrīt traukus par velti? Jums būs jāmazgā vairāk trauku. Manuprāt, ledusskapim nav vajadzīga estētika, skaisti trauki, svarīgāka ir tā funkcionalitāte un ērtības saimniecei. Kā jūs domājat?

Lasi vēl: Ieteikumi uz ko nav ieteicams taupīt un kas tomēr būtu jātaupa

Noderīga nodarbe Nr. 5 – trauku slaucīšana

Daudzi cilvēki pēc mazgāšanas noslauka arī slapjos traukus ar dvieli. Protams, tas neaizņem tik daudz laika. Taču es neredzu jēgu to darīt. Pirmkārt, dvielis var nebūt tik tīrs, uz tīriem šķīvjiem nokļūs jauni mikrobi un pūkas no dvieļa.

Otrkārt, uz traukiem paliks šķiedras. Un, treškārt, kādam nolūkam tika izgudroti žāvētāji un paplātes virtuves skapīšos? Arī trauku paklājiņus neviens neatcēla. Var uzlikt šķīvjus uz paklājiņa, pagaidīt, kamēr ūdens notecēs, un tad visu salikt skapī.

Pastāstiet, kuriem punktiem jūs piekrītat un kuriem nepiekrītat? Kādas lietas jūs personīgi uzskatāt par nevajadzīgām?

Leave a Comment